Ekologiczni – Myjnia parowa Inowrocław – co wyróżnia myjnię parową?

Dzięki naszej myjni parowej wybierasz usługę, która jest:

 • innowacyjnym sposobem na czyszczenie i dezynfekcję różnego rodzaju powierzchni,
 • wygodna dla Klienta (świadczona we wskazanym przez Ciebie miejscu lub na naszej hali – sam wybierasz wygodniejszą dla Ciebie opcję),
 • bezpieczna (wilgotność pary na poziomie ok. 5% nie uszkadza sprzętów, nie powoduje spięć, więc może być wykorzystywana do czyszczenia sprzętu elektronicznego i czujników a w przypadku odświeżania tapicerki umożliwia korzystanie z siedzisk bezpośrednio po wykonaniu usługi)
 • ekologiczna.

Poza myjkami parowymi, wykorzystujemy generator ozonu, który ma działanie utleniające i dezynfekujące. Dzięki odkurzaczom piorącym jesteśmy w stanie wykonać usługę kompleksową – uzupełnioną o pranie tapicerki. Ponadto dysponujemy agregatem prądotwórczym, który dostarcza energii niezbędnej do funkcjonowania wykorzystywanych przez nas urządzeń.

Jakie są zalety wykorzystywanej przez nas technologii?

Do usuwania zabrudzeń używamy suchej pary pod wysokim ciśnieniem o wysokiej temperaturze. Dzięki wykorzystaniu pary zachodzi proces nanotechnologiczny, który polega na aktywowaniu jonów minerałów rozpuszczonych w wodzie. Połączenie wysokiej temperatury (powyżej 120 stopni Celsjusza) i ciśnienia powoduje, że para rozbija zarówno struktury brudu (także osady i tłuszcze), jak i błony komórkowe bakterii, grzybów oraz innych patogenów. Zabija wirusy, roztocza, usuwa pleśń, czyli usuwa alergeny. Dzięki temu wyczyszczona powierzchnia staje się niemalże sterylnie czysta, zdezynfekowana z mikroorganizmów. Ponadto eliminuje nieprzyjemne zapachy. Dodatkowym atutem tej metody jest to, że nie rozpyla brudu i wilgoci wokół miejsca świadczenia usługi. Wilgotność powietrza w czyszczonym pomieszczeniu nie ulega zmianie. Czyszczenie parą sprawdza się w czyszczeniu sprzętu elektronicznego – dzięki temu, że proces schnięcia przebiega bardzo szybko, skraca czas przestoju w pracy. Jest to metoda bardzo bezpieczna – nie niszczy czyszczonych powierzchni, nie powoduje wgnieceń, zerwania plomb, rozszczelnienia elementów. Sprawdza się także w doczyszczaniu miejsc trudnodostępnych, w tym progów, uszczelek, zawiasów, powierzchni perforowanych.

Aspekt ekologiczny

Zaletą tej metody jest także aspekt ekologiczny. Z jednego litra wody można wytworzyć 1700 litrów pary, co umożliwia umycie większej powierzchni niż w przypadku korzystania z wody w stanie ciekłym. Można to zobrazować w inny sposób: średnio do umycia auta na myjni bezdotykowej zużywane jest 35 do 50 l wody a w przypadku wykorzystania metody parowej od 4 do 6 litrów. Myjnie parowe zużywają do 50 razy mniej wody niż w przypadku zastosowania metod tradycyjnych. Woda wykorzystana podczas jednej godziny czyszczenia powierzchni tradycyjną myjką ciśnieniową starczyłaby na dwadzieścia godzin pracy myjki parowej. Przekłada się to też na ilość odpadów i ścieków generowanych podczas usługi. Wykorzystanie myjki parowej umożliwia też ograniczenie zużycia środków chemicznych (a tym samym groźnych odpadów chemicznych), co jest nie bez znaczenia dla osób zmagających się z alergią.

Jakie jest zakres naszych usług?

Świadczymy profesjonalne usługi czyszczenia, prania i dezynfekcji, takie jak:

 • Ozonowanie samochodów oraz pomieszczeń wraz ze znajdującymi się w nich przedmiotami – zabija bakterie, grzyby, roztocza, drożdże, pleśnie, wirusy, pierwotniaki i inne mikroorganizmy i usuwa brzydkie zapachy, świetna opcja dla alergików
 • Pranie, czyszczenie oraz pielęgnacja wnętrza pojazdów
 • Zewnętrzne czyszczenie pojazdów (samochodów, busów, autokarów, ciężarówek, kamperów, motocykli, samolotów, łodzi, tramwajów, pociągów, wagonów metra itp.)
 • Mycie maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych
 • Pranie materacy i mebli tapicerowanych (kanapy, narożniki, sofy, fotele, krzesła, pufy, itp.)
 • Pranie dywanów i wykładzin
 • Pranie i dezynfekcja wózków dziecięcych, fotelików, łóżeczek

Do kogo kierowana jest nasza oferta?

Nasze usługi kierujemy zarówno do Klienta indywidualnego, jak i biznesowego oraz instytucji publicznych.

W jakim okresie świadczone są nasze usługi?

Z naszych usług możesz korzystać cały rok, niezależnie od pory roku.

Jakie są ceny wykonania usługi?

Ceny zależą od zakresu czynności oraz stopnia zabrudzenia. Orientacyjne ceny zostały podane w zakładce Cennik.

tel. 733 910 383

ul. Andrzeja 7, Inowrocław